Одяг, вільний від жорстокості: 12 люксових брендів, які відмовилися від натурального хутра

Світовий фешн-ринок активно відходить від використання натурального хутра і замінює його на штучний. Той не поступається ані за якістю, ані за зовнішнім виглядом. До того ж сучасний споживач все частіше віддає перевагу усвідомленому споживанню та екологічному виробництву. Це мотивує бренди переглядати свою політику. 

Редакція C-ELEMENT підготувала огляд люксових компаній, які підтримали тренд Fur Free.

Stella McCartney

Стелла Маккартні лобіювала відмову від натурального хутра у світі моди з 1997-го, працюючи дизайнеркою бренду Chloe. 2001-го Стелла почала співпрацювати з компанією Gucci, де припинила випуск сумок з натуральної шкіри. 

2003 року дизайнерка відкрила свій перший магазин в Лондоні. З моменту створення власної лінії вона не використовує натуральну шкіру та хутро. З 2015-го Маккартні припинила закуповувати овечу вовну, хоча це був єдиний матеріал тваринного походження в колекціях Stella McCartney.

Як запевняє сама дизайнерка, на її рішення вплинув перегляд відео з ранчо, де компанія закуповувала шерсть. У ролику під час стрижки з вівцями поводилися жорстоко. 

Ralph Lauren

Вразило відео з жорстоким поводженням з тваринами на фермі і дизайнера Ральфа Лорена. Він змінив своє ставлення до хутра 2006-го після того, як на одній із зустрічей з активістами PETA побачив відео з китайської ферми, де вирощували звірів для його колекцій. 

Armani

Починаючи з сезону осінь-зима 2016 ще один бренд преміумкласу відмовився від натурального хутра та перейшов на штучні аналоги. За словами засновника модного дому, Джорджо Армані, технологічний процес дозволяє відмовитись від жорсткого поводження з тваринами. Також він вважає, що у такий спосіб Armani Group демонструє приклад відповідальності та турботи про навколишнє середовище.  

Jimmy Choo

В липні 2017-го компанія Michael Kors Holdings Ltd  викупила британський взуттєвий бренд Jimmy Choo. З того часу модний дім використовує у своїх колекціях лише штучне хутро. 

Michael Kors

З січня 2018-го преміальний бренд Michael Kors також припинив використовувати натуральне хутро в своїх колекціях. Сам Майкл Корс заявив, що завдяки новим технологіям створювати розкішні та якісні речі можна і без хутра тварин.

Gucci

Один з найдорожчих і найвідоміших брендів у світі Gucci  перейшов на штучне хутро з 2018 року. Попри те, що продажі хутряних виробів приносили будинку моди $12 млн на рік, генеральний директор бренду Марко Бізарі вважає, що використовувати натуральне хутро у сфері моди не етично та не сучасно.  

«Досі вважаєте хутро актуальним? Мені воно здається абсолютно несучасним. Ми вирішили відмовитися від цього матеріалу. Замість натурального хутра краще використовувати креатив!» —  заявив Марко Біццарі.

Залишки хутряних речей розпродали на благодійному аукціоні. 

Furla

Довгий час сумки італійського бренду Furla прикрашали справжнім хутром. Проте 2018-го генеральний директор італійської марки Альберто Камерленго сказав, що сучасні технології дозволяють створювати якісні альтернативи без шкоди для довкілля. Відтоді компанія використовує у своїх колекціях лише екохутро.

Versace

Відразу після заяви генерального директора Furla, свою позицію щодо відмови від хутра висловила засновниця бренду Versace.

За словами Донателли Версаче, вбивати тварин заради моди – неправильно, тож вона не хоче бути причетною до цього. 

Tom Ford

Том Форд переглянув своє ставлення до хутра після зміни власного раціону. Дизайнер став веганом, що надихнуло його відмовитись від тваринного хутра в колекціях.  

Prada 

Змінити погляди на хутро Prada Group надихнули їхні клієнти, які неодноразово зверталися до модного дому з проханням відмовитись від натурального хутра. Рішення приймалось досить довго. У травні 2019-го Міучча Прада оголосила, що її бренд більше не використовуватиме хутро тварин. 

Valentino 

У 2021-му італійський будинок моди Valentino анонсував закриття міланської хутряної фабрики Valentino Polar. Остання колекція, до якої увійшли вироби з хутра, вийде восени 2021 року.

«Відсутність хутра повністю відповідає цінностям нашої компанії», – зазначив Якопо Вентуріні, генеральний директор Valentino.

Oscar de la Renta

Бренд Oscar de la Renta також більше не буде використовувати хутро у своїх колекціях. До кінця жовтня модний дім перестане випускати та продавати будь-які вироби з натурального хутра.

«Ми більше не використовуємо хутро у своїх колекціях і не будемо робити цього в майбутньому», – заявили представники бренду.

Ініціативу активно підтримують і українські дизайнери. До списку Fur Free   долучились Andre Tan, elenareva, Lake Studio, Ksenia Schnaider, BEVZA,  PRZHONSKAYA, Nadya Dzyak, Lake Studio та ще кілька десятків модельєрів-резидентів Ukrainian Fashion Week. 

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *