Фешн-вірус або Як маски стають модним і незамінним аксесуаром

Тренд на маски з’явився в кінці 2000-х. Батьківщиною стали країни Азії, де рівень забруднення повітря катастрофічно зростав. Смог, лісові пожежі, викиди промисловості стали приводом одягати маски щодня. Відтак низка китайських і японських дизайнерів розробила перші принти (камуфляж, шкіряне оздоблення, нашивки) та ввела маски як елемент гардеробу для привернення уваги до проблем екології. З 2015-го ринок дизайнерських масок почав стрімкий ріст. А 2019-го через пандемію коронавірусу попит на маски посилився в рази й ажіотаж триває досі.

Водночас лікарі та ВООЗ наголошують: маски (так звані хірургічні або інші текстильні) не можуть на 100% вберегти від зараження COVID-19. Адже вірус живе на поверхнях, передається через дотики, ніс, ріт, очі та повітряно-крапельним шляхом. Однак, маска може захистити від прямого потрапляння інфікованих крапель – якщо неподалік хтось чхає чи кашляє. Разом з тим, її потрібно правильно утилізувати. Більше рекомендацій щодо носіння масок шукайте на сайті ВООЗ.

Нижче – підбірка масок від українських брендів. Редакція ще раз наголошує: деякі маски мають винятково декоративне призначення, але користуватися ними на вулиці, в магазинах і транспорті можна.

KOMASHNYA

У березні 2020-го сімейний бренд Максима та Маргарити Комашні запустив лінію масок. У наявності є чоловічі, жіночі та дитячі. Маски створені з еластичної бавовни. Мають два шари. Їх можна прати та легко утилізувати.

DIA DIA

На початку березня бренд жіночого одягу презентував маску як аксесуар до весняної сукні з квітковим принтом. Матеріал – 100% віскоза.

GUASH

Дизайнерка прикрас в авторській техніці Анна Гульпе презентувала кілька масок – принтованих та розшитих декоративним камінням. Матеріал – міцний гіпоалергенний трикотаж.

OCHERETNY

Вінницький дизайнер Олександр Очеретний на своїх сторінках у соцмережах теж презентував маску власного виробництва. Виріб на 100% складається з льону. Маску можна прати й прасувати.

DIS/ORDER

Бренд презентував колекцію атласних масок 28 грудня 2019 року. На тканині були виконані малюнки українських художниць – Каті Берлової, Катерини Єрмолаєвої, Ксенії Гнилицької та Любові Малікової.

Фешн-експерти прогнозують: ринок масок продовжуватиме зростати в найближчі роки. Це буде пов’язано з потребою самовираження в молоді, станом довкілля та з метою вберегти себе від нових та тих хвороб, що вже існують.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *