З 2023-го в Латвії введуть «сортувальний» податок на одяг

З 2023-го в Латвії запровадять «сортувальний» податок на текстильні товари. На виручені кошти в країні встановлять сортувальні контейнери для текстилю та облаштують інфраструктуру для його подальшої переробки. Про це в ефірі радіо Baltkom повідомив директор підприємства Eco Baltia Vide Яніс Айзбалтс.

«На цей момент система в Латвії така, що будь-який виробник або імпортер, платить певний податок. Наприклад, вода в пляшках – за цю пляшку, як за потенційне сміття, є можливість платити або повне оподаткування, або укласти договір з компанією, яка це сміття сортуватиме та відсилатиме на переробку. З 2023 року така ж система буде і з текстилем», – розповів Айзбалтс.

За словами глави підприємства, після набрання чинності закону, сильного зростання цін латвійці не відчують. Новий податок передбачає лише пару центів на одиницю текстилю.

Нагадаємо, за даними Глобальної мережі екологічного сліду (Global Footprint Network), 8 серпня для України настав День екологічного боргу. Це означає, що країна використовує більше ресурсів, ніж українське довкілля може відновити за рік.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *