Точка неповернення: Україна почала жити в борг у природи

За даними Глобальної мережі екологічного сліду (Global Footprint Network), 8 серпня для України настав День екологічного боргу. Це означає, що країна використовує більше ресурсів, ніж українське довкілля може відновити за рік.

Про це повідомив на Facebook-сторінці голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Ресурси нашої планети не безмежні. Забруднюючи воду токсичними речовинами, засмічуючи землі пластиком та хаотично видобуваючи корисні копалини людство наближує Землю до повного виснаження. А це – невтішне майбутнє для всієї цивілізації», – зазначив Мальований.

За його словами, єдиний вихід для людства – змінити підхід до споживання ресурсів. Для цього необхідно зменшити свій екологічний слід – обсяг використаної енергії, води тощо.

«Прості звички, як то раціональне споживання водних та енергетичних ресурсів, зменшення генерування сміття, застосування принципу мінімалізму під час покупок, зможуть врятувати наше майбутнє», – підсумував Андрій Мальований.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗАБОРОНИЛИ ПЛАСТИКОВІ ПАКЕТИ. ЯКІ Є АЛЬТЕРНАТИВИ І ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ

Щороку фахівці організації Global Footprint Network розраховують окремо для кожної країни та світу дату, коли люди почнуть використовувати природних ресурсів більше, ніж планета зможе відновити за рік.

Цьогоріч Земля почала жити в позику у природи 29 липня. Для порівняння, торік День екоборгу для планети настав – 22 серпня. Фахівці пов’язують це з глобальним карантином у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Нагадаємо, в липні міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський разом з агентством Twiga оголосили новий флешмоб «Розриваю відносини з пакетиком». У такий спосіб Міндовкілля планує привернути увагу людей до теми відмови від використання пластику у побуті.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *