Скандал між Lil Nas X та Nike отримав продовження в новому кліпі репера

Репер Lil Nas X випустив новий кліп на пісню Industry Baby. За кілька днів до релізу на YouTube вийшов тизер-пролог, в якому співака ніби-то відправили до в’язниці. Причиною став “програш” судової справи через кросівки Satan Shoes. На момент публікації кліпу його відеоанонс зібрав понад 28 мільйонів переглядів. Сам кліп став продовженням історії конфлікту Nike та креативного агентства MSCHF. Чому спортивний бренд забанив мерч репера і чим усе закінчилося читайте нижче.

Початок історії: кросівки сатани та кліп української режисерки

В кінці березня арт-колектив MSCHF в колаборації з американським репером Lil Nas X випустили лінійку кросівок Satan Shoes. Особливістю взуття стала червона рідина всередині, до якої додали людську кров. 

Колаборацію представили слідом за релізом кліпу Lil Nas X на трек Montero (Call Me By Your Name). Над відео працювала українська режисерка Таню Муінне. 

Попри те, що за основу колекції взяли модель кросівок Nike Air Max 97, бренд Nike заявив, що ніякого стосунку до неї не має.

На наступний день після релізу Nike подали в суд на MSCHF. При цьому, самому Lil Nas X компанія звинувачень не висунула. Адвокати спортивного бренду заявили, що клієнти почали бойкотувати їхні товари через Satan Shoes та звинувачувати у сатанізмі.

Nike проти  Satan Shoes: 1:0

У квітні експерти Nike виграли судову справу проти креативної компанії MSCHF. Суд в Нью-Йорку тимчасово заборонив продаж Satan Shoes. Представники колективу MSCHF на той момент заявили, що продали вже понад 600 пар, тому претензії Nike задовольнити неможливо.

Таємна угода про мир

Невдовзі після рішення суду Nike та бруклінський артколектив MSCHF підписали мирову  угоду щодо кросівок Satan Shoes.

Жодна з компаній не розголосила умови договору. Відомо лише, що MSCHF запропонує покупцям повернути кросівки, отримавши за них компенсацію

Satan Shoes частина 2: суд та благодійність

Через три місяці репер Lil Nas X нагадав про історію з Satan Shoes, показав тизер нового треку Industry Baby. У ролику він обіграв історію з судового розгляду Nike проти MSCHF.

23 липня Lil Nas X презентував і сам кліп. Одним з продюсерів синглу і ролика став Каньє Уест. Кліп зняли у співпраці з благодійною організацією The Bail Project, яка допомагає виплачувати тюремні застави.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *