Історія одного Instagram допису. Як двірник з Уфи став моделлю

16 січня фотограф з Уфи Роман Філіппов опублікував в Instagram пост, в якому оголосив про збір коштів для двірника Юрія Ветлугіна. Допис він проілюстрував його фотографіями, стилізованими під фотосесії видання GQ.

Фото: Instagram-сторінка Романа Філіппова

Пізніше Юрій Ветлугін дійсно став героєм журналу GQ (Gentlemen’s Quarterly). Публікація про нього вийшла в електронній версії видання.

«Нам дуже приємно, що фотограф обрав саме стиль GQ для цього проєкту. Та показав, що абсолютно будь-яка людина може досягти успіху. Ми підтримуємо благодійні ініціативи і вважаємо, що важливо допомагати людям, які цього потребують», – прокоментували у виданні.

Роман Філіппов розповів, що з Юрієм він познайомився в дитинстві, в таборі для дітей-інвалідів. Ще в дитинстві Юру віддали до дитбудинку. У нього була третя група інвалідності, пов’язана з порушеннями ментального розвитку.

Через кілька років мама фотографа зустріла Юрія на вулиці, той працював двірником. Пізніше бабуся і тітка Романа вирішили доглядати за чоловіком.

«Бабуся стала йому хрещеною матір’ю. Вона ходила з ним по всіх інстанціях кілька місяців і змогла вибити належну за сирітство та інвалідність кімнату від держави», – каже фотограф.

Однак, через деякий час шахраї, скориставшись хворобою Юрія, вирішили переписати кімнату чоловіка на себе. Коли їм це не вдалося зробити, вони оформили на нього кредит на суму понад 500 тисяч рублів.  Майже рік чоловік провів у полоні шахраїв, які змусили його «відпрацьовувати» борг, поки не наважився втекти.

Фото: Instagram-сторінка Романа Філіппова

«Йшов пішки десятки кілометрів до Уфи, і прийшов, звичайно ж, до бабусі. Зараз він знову працює, вирощує квіти, і пише вірші», – розповів Роман.

Щоб допомогти Юрію з боргами, які у нього ще залишилися, фотограф організував фотосесію двірника і поширив її в Instagram. Та запропонував усім охочим перевести будь-яку суму. Лише за добу зібрали  900 тисяч рублів. Гроші, які залишилися після погашення боргів, пішли на ремонт кімнати, в якій живе Юрій.

«Спочатку я задумував нашу зйомку як побутовий проєкт. Навіть не проєкт: я просто почав фотографувати друга сім’ї, знімати, як він живе, їздить на роботу, снідає, ходить до зупинки, сідає в автобус. Ніякої великої ідеї за цим не було. Але чим далі я знімав, тим цікавіше мені ставало. Вже потім, коли у мене була ціла серія простих побутових фотографій, я запропонував Юрі зробити красиву студійну фотосесію», – розповів Роман в інтерв’ю виданню Еsquire.

На цьому позитивні зміни в житті Юрія не закінчилися. На зовнішність чоловіка звернули увагу місцеві бренди одягу та аксесуарів. Він почав зніматися для лукбуків і навіть зробив серію футболок і світшотів разом з Романом Філіпповим. Тому тепер крім професії двірника, освоїв ще професію моделі. Також у Юрія тепер є аккаунт в Instagram, на який підписані понад 60 тисяч осіб.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *