З собачої шерсті та грибів: німецька дизайнерка створила біорозкладні кросівки

Німецька дизайнерка Емілі Бурфайнд розробила екологічні та біорозкладні кросівки, пише Dezeen. Модель Sneature складається лише з трьох відновлюваних матеріалів на біологічній основі. При цьому на їхнє виробництво витрачається набагато менше енергоресурсів. Для порівняння, традиційні кросівки виготовляють з 8-12 різних компонентів.

Верх взуття зроблений з собачої шерсті, а підошва – з грибного міцелію. До складу входить також каучук, яким просочують взуття. Натуральність компонентів дає можливість кросівкам легко розкладатися. Собачу шерсть для пряжі зібрав берлінський стартап Modus Intarsia. За підрахунками дизайнерки, щорічно в Німеччині утилізують 80 тонн собачої шерсті, яка могла б стати цінним матеріалом.

«Зазвичай кросівки складаються з різних синтетичних матеріалів,  які неможливо переробити. Я хотіла створити пару з якомога меншої кількості різних компонентів, які могли б біологічно розкладатися», — розповіла Бурфайнд.

Наразі немає точних даних, наскільки зносостійке таке взуття. Проте дизайнерка впевнена, що модель Sneature можна носити близько двох років.

Нагадаємо, що одразу декілька великих брендів почали використовувати природні матеріали для виробництва. Зокрема Reebok і Story mfg створили спільну колекцію взуття з льону. А компанія Adidas заявила про початок роботи над новим матеріалом – шкірою рослинного походження. Основою стане міцелій, який входить до складу грибів.  

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *