Секс, комфорт і благодійність – успішно пройшла третя SWAP-вечірка з обміну речами

12 валіз з одягом і взуттям, 1 пакет з книгами, 68 плічок, 2 кронштейни та 1 манекен – це короткі підсумки в цифрах SWAP-вечірки з обміну речами. Подія відбулася 29 серпня в студії дизайну та інтер’єру Bicolor. Крім обміну одягом учасники змогли послухати лекцію раціональної стилістки Лесі Бартецької та екоблогерки Людмили Вишнівської. Завершенням вечора стала музична композиція від Катерини Івлєвої, педагога з гітари та укулеле, викладачки інноваційного центру мистецтв Muzprostir Collaborate.

Як усе відбувалося?

Учасники приносили на обмін власні речі гарної якості. Це могли бути одяг, взуття, аксесуари та книги. У декого з учасників речі вміщувалися в пакет, а дехто брав із собою цілу валізу. На обмін приносили сукні, брюки, шорти, літнє та осіннє взуття, куртки, ролики. Лідерами були спідниці, блузи й светри. Траплялися також настільні ігри й записники.

Далі речі передавали організаторам й обмінювали їх на жетончики. 1 річ = 1 жетон. Це була “валюта” тієї вечірки. Якщо учасник підбирав собі річ, яка припала йому до смаку, то потім просто повертав жетончик організаторам. Це означало, що “угода” відбулася.

Фото: Дарина Савінова
(Insta: @darjasavinova4)

Крім самого обміну учасники куштували легкі закуски, спілкувалися та знайомилися одне з одним. Представниці косметичного бренду Mary Kay влаштували для відвідувачок б’юті-зону. Там усі охочі могли протестувати спа-догляд для рук та нанести експрес-макіяж. Крім того, бренд розіграв серед учасниць знижки на продукцію. Її можна було придбати безпосередньо на вечірці.

На події свої вироби презентувала Тетяна Андрусенко. Вона – засновниця бренду екосумок АТА. Частину своєї продукції створює з уже використаного текстилю. У такий спосіб дає друге життя одягу та матеріалам. Наразі в колекції – сумки з краватками, власноруч вишиті й розмальовані шопери, міні-сумки для дітей.

Конспект лекції раціональної стилістки Лесі Бартецької

Мене серед стилістів називають “кольорова відьма”. Тому що я вважаю: раціональний гардероб завжди потрібно тримати у своїй кольоровій гамі. Тільки тоді він працює. Бо якщо взяти оранжеву блузу, яка вибивається з колористики, – спробуй потім її скомбінуй з чимось, якщо в шафі все в кардинально інших тонах.

Якщо для джинсів (чи будь-якої іншої речі) потрібен світер до колін і ботфорти, які прикриватимуть їх знизу – це погані джинси. Хороші речі ви маєте одягнути і сказати: “Який секс!” Ну, добре, якщо не секс, то хоча б прелюдія. Вони мають уже самі собою працювати, незалежно від того, що ви одягнете зверху чи взуєте знизу.

З іншого боку потрібно не вдаватися в крайнощі, коли в гардеробі лише простенькі брюки, блуза і взуття. Я це називаю “чистенько, але бідненько” (при цьому, зовсім не у фінансовому плані).

Тож ідеальний варіант: одна нейтральна річ (наприклад, брюки), одна стильна річ (топ чи блуза) та одна “фішка” (окуляри чи сережки). Може бути інша формула: 1/2 нейтральні речі + нейтральна річ + аксесуари. Такий варіант часто обираю сама, бо не завжди вистачає часу все комбінувати та підбирати. Тож аксесуари цілком можуть додавати образу завершеності.

Фото: Дарина Савінова
(Insta: @darjasavinova4)

Конспект лекції екоблогерки Людмили Вишнівської

Для мене завжди дуже важливі під час вибору будь-якого бренду три складові. Перша – чи наносить бренд шкоду довкіллю. Мене справді цікавить вуглецевий слід, який лишають після себе компанії-виробники. Друга – як цей бренд виготовляється. Чи нормальні умови праці на виробництві, чи випробовують (якщо це косметика) продукцію на тваринах, чи не страждають заради створення товару інші живі істоти. І третя складова – як цей товар транспортується та експлуатується. Тобто наскільки багато затрат палива та інших ресурсів планети йде на те, щоб доправити його до кінцевого споживача.

Не потрібно відмовлятися від усього одразу. Я це зрозуміла на власному прикладі. Нікому не стане легше, якщо ви викинете всю косметику чи одяг і будете роздратованими й сердитими на весь світ. Це має бути комфортно і в задоволення. Якщо на те, щоб змінити звички, у вас піде на 1,5 місяці, а 1,5 роки – це нормально. Головне, що ви рухаєтеся в цьому напрямку, аналізуєте і змінюєтеся.

Шлях до етичного споживання почався з косметики. Коли я дізналася про досліди на тваринах та те, що переживають живі істоти, аби я могла нафарбувати губи чи нанести туш для вій, мене це шокувало. Тоді я почала шукати виробників, які сертифіковані РЕТА або мають інші органічні й веганські маркування. Їх виявилося достатньо багато. Я закрила повністю свої потреби у засобах догляду за шкірою, декоративній косметиці та навіть побуті (мило, шампунь, засоби для миття посуду).

З часом етичність перейшла і на одяг. Зараз намагаюся купувати речі локальних виробників. Також має значення тканина – для мене важливо, щоб це були натуральні речі. З льону, бавовни, коноплі – ті, які можна переробити та які не будуть розкладатися в грунті сотні років.

У кінці івенту організатори також розіграли серед учасників книгу Елізабет Гілберт “Місто дівчат”. Видання отримала фотограф Ірина Сизоненко.

Речі та книги, які лишилися після вечірки, організатори передають благодійній організації “Дитячі містечка SOS”. Це – міжнародна мережа благодійних інституцій, які опікуються дітьми-сиротами, родинами в складних життєвих обставинах та дітьми, яким загрожує втрата сім’ї. Наразі організація збирає до школи понад 700 дітей, які потребують рюкзаків, одягу, канцелярських товарів та інших речей, необхідних для навчання. Учасники та організатори SWAP-вечірки раді зробити свій вклад у цю ініціативу.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *