«Люди мусять самотужки вирішувати, як їм жити» або Підбірка книг про сильних жінок

Зараз би це назвали кризовим менеджментом, послугами з консалтингу чи протистоянням з хейтерами – і платили б за цю роботу пристойну зарплату. Але 100 чи 200 років тому жіноча робота не оцінювалася належним чином. Однак, команда літпроєкту Readmodo спеціально для C-Element знайшла художні книги, видані сучасними українськими видавництвами, в яких жінки – сильні, мудрі та можуть витримувати цунамі труднощів.

«Маленькі жінки» Луїза Мей Олкотт, Фоліо

Джерело: Folio

«Марнославство псує навіть найкращих геніїв»

Роман про чотирьох сестер, які живуть в Сполучених Штатах у часи громадянської війни. Протягом книги Мег, Джо, Бет та Емі дорослішають та вчаться долати труднощі, що випадають на їхню долю. Троє з них шукають свій шлях у творчості: Джо пише оповідання і мріє стати письменницею, Бет обожнює музику і віртуозно грає на фортепіано, а Емі хоче стати художницею. Також сестри захоплюються театром і, щоб розважитися, організовують домашні вистави. Дівчата вчаться дружити, опановувати свої емоції, економити, волонтерити та просити вибачення.

«Справжній талант та справжню доброту не варто виставляти напоказ. Їх все одно рано чи пізно помітять»

Читайте також: ЖІНКИ В МИСТЕЦТВІ Й БІЗНЕСІ: ПІДБІРКА УКРАЇНСЬКОГО НОН-ФІКШНУ

«Місто дівчат», Елізабет Ґілберт, ВСЛ

Джерело: ВСЛ

19-річна Вівіан не виправдала очікувань батьків щодо навчання у коледжі, тому її відправляють у Нью-Йорк до тітки. У новому місті дівчина потрапляє у шалений вир богемного життя, адже її тітка — власниця невеликого театру, розташованого безпосередньо в їхньому будинку. Знайомство з акторами, сценаристами та режисерами надихає Вівіан та спонукає розвивати власні таланти. Вона починає шити костюми для постановок, паралельно відвідуючи нічні клуби та отримуючи шалений сексуальний досвід. А за кілька років відкриває весільне ательє.

Коко Шанель – в’юн, а не жінка: обдарована, честолюбна, кмітлива, нікому не мила й працьовита. Мене більше лякає, що панування над світом захопить вона, а не Муссоліні чи Гітлер.

У житті кожної жінки настає момент, коли їй просто набридає постійно соромитися себе. Тільки тоді жінка отримує свободу і може нарешті стати собою

«Насправді тітка була першою вільнодумною жінкою, яку я зустріла. Вона вважала, що люди мусять самотужки вирішувати, як їм жити, — можеш уявити собі таке неподобство?»

Читайте також: МІСТО ДІВЧАТ: 6 ЦИТАТ ПРО МОДУ ЗІ СВІТОВОГО БЕСТСЕЛЕРА

«Усюди жевріють пожежі», Селесте Інґ, Книголав

Джерело: Наш Формат

Книга, перш за все, про одне з найважчих мистецтв у житті — мистецтво бути хорошою матір’ю. У центрі сюжету дві жінки: зразкова дружина і мати чотирьох дітей, журналістка місцевої газети Єлена Річардсон та мисткиня і мати-одиначка, яка нещодавно приїхала в місто зі своєю дочкою, Мія Ворен. Мія — вільна художниця, яку нічого не тримає на одному місці, Єлена ж навпаки загрузла в одноманітному житті провінційного містечка. Вони такі різні, але обидві прагнуть одного — порозумітися зі своїми дітьми. 

«… вони розглядали фотографії, які всі прекрасно знали, але … до яких ніколи сильно не приглядалися. Мія знала їх всі з бібліотечних книжок, але помітила, що коли достатньо довго на них дивитися, у них відкриваються нові грані — як буває з обличчями людей, яких любиш»

«Години», Майкл Каннінгем, Vivat

Джерело: Vivat

Три жінки, три міста, три епохи і одна книга. Перша жінка — письменниця Вірджинія Вулф, яка сідає за написання роману «Місіс Делловей», друга — домогосподарка Лора Браун, яка роман читає, третя — редакторка Клариса Вон, яка своєрідним чином повторює долю героїні роману. «Години» — це історія про мистецтво, що долає межі часу та простору і поєднує долі.

«Вірджинія відчуває у собі щось непоясненне, мало не другу себе чи, точніше, свою копію, набагато чистішу від неї. Якби вона вірила в Бога, то назвала б це душею (…). Це внутрішній дар, якому відкриваються всі живі таємниці світу (…). Якщо Вірджинії пощастить, то саме цей дар допоможе їй творити. Писати в такому стані — найбільше задоволення для неї, проте воно з’являється так само раптово, як і зникає»

Історії всіх цих жінок дуже різні. Кожна з них йшла тернистим шляхом до своїх власних мрій. Але у них всіх була однакова мета — опанувати мистецтво бути щасливою. 

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *