Жінки в мистецтві й бізнесі: підбірка українського нон-фікшну

Споконвіків жінок вважали музами, які здатні надихати чоловіків на творчість. Але століттями вони доводили, що можуть творити й самі. Писати книги, малювати картини, створювати одяг і винаходи, робити наукові відкриття, грати на музичних інструментах, фотографувати — жінки вміють робити всі ці речі не гірше за чоловіків. Команда літературного проєкту Readmodo спеціально для C-Element підготувала добірку книг про жінок, для яких мистецтво стало невід’ємною частиною життя. 

Бріджит Квінн «Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію» (ArtHuss)

Джерело: ArtHuss

«Великі біографії надихають. Велике мистецтво змінює життя»

Дослідниця історії мистецтв Бріджит Квінн описує життя і творчість 15 видатних мисткинь з різних країн та епох. Але не дивуйтеся, що імена більшості героїнь цієї збірки ви почуєте вперше. Адже саме це мала на меті авторка книги: відновити справедливість і повернути до канону образотворчого мистецтва жіночі постаті, які були витіснені їхніми колегами-чоловіками. Видання доповнюють ілюстрації Лізи Конгдон та репродукції робіт художниць. 

«Велике мистецтво повинно впливати фізично, а не лише інтелектуально»

Читайте також: ФЕМІНІСТКИ НЕ НОСЯТЬ РОЖЕВОГО: 8 ЦИТАТ З КНИГИ

Ґрейс Бонні «Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць» (ArtHuss)

Джерело: ArtHuss

«Усвідомлення того, що твій успіх повністю залежить від тебе, часом дуже лякає, але я це ні на що у світі не проміняю»

Даніелла Кольдинґ

Це – книга про жінок, які не просто вирішили присвятити життя творчості, а ще й зуміли перетворити своє захоплення в успішний бізнес. Інтерв’ю з талановитими дизайнерками та ілюстраторками, скульпторками та музикантками, письменницями та акторками надихають вірити у свою мрію і йти за нею до кінця.

«Успіх — це пристрасть до того, що робиш»

Лінда Роден

Якщо ви хочете, але ніяк не можете наважитися розпочати власну справу, ця книжка стане чудовою мотивацією зробити перший крок. 

«Вельми корисно спостерігати за успішними креативними жінками, які процвітають завдяки своїм обмеженням, а не всупереч їм», — Семін Носрет

Ганна Улюра «Ніч на Венері. 113 письменниць, які сяють у темряві» (ArtHuss)

Джерело: ArtHuss

«Сто тринадцять імен авторок, які нам відомі, а за ними — тисячі імен, які ми вже ніколи не дізнаємося»

Українська літературна критикиня Ганна Улюра зібрала під однією обкладинкою постаті 113 письменниць, починаючи від першої відомої історії поетеси Сапфо і закінчуючи такими популярними сучасними авторками як Ольга Токарчук та Маргарет Етвуд. Кожна з них зробила в літературі щось першою або зробила щось краще за інших. Тому ця збірка — це спроба описати жіночу літературну традицію, яка виходить за межі часу і простору. Ілюстрації до книги створила художниця Крістіна Золотарьова. 

«Замовчування жіночих імен у літературі — практика стабільна, складна й напрочуд дієва (виняток робиться хіба що для тих, кому до лиця однострої музи й натхненниці)»

Читайте також: МІСТО ДІВЧАТ: 6 ЦИТАТ ПРО МОДУ ЗІ СВІТОВОГО БЕСТСЕЛЕРА

Людмила Таран «Яблуня», ВСЛ

Джерело: ВСЛ

Незвична книга-діалог, у якій інтерв’юерка вирішила поговорити з відомими українськими жінками не лише про життя і творчість, а й про найголовніших жінок у житті кожної з них — їхніх матерів. Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар’яна Савка діляться спогадами з дитинства та розповідають про те, як вплинули стосунки з матір’ю на їхній життєвий шлях. Книга змушує переоцінити свої взаємини з батьками та задуматися про важливість зв’язку з родиною. 

«Що іще лежить в основі задуму? Ідея ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ. Пригадування. Розгадування того, що начебто лежить на поверхні. Вигадлива постать самоцензури, яка неминуче нависає над нами, покивує пальчиком, а то й — грізно вигинає брови… »

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *