Гардероб як борщ та шкарпетки як “солдатики” – як пройшла SWAP-party 20/06

20 червня в студії дизайну та інтер’єру Bicolor відбулася друга SWAP-party – вечірка з обміну одягом, взуттям, аксесуарами та книгами. Про раціональний гардероб прочитала лекцію стилістка Леся Бартецька, а про раціональний простір у шафі розповіла екоблогерка Анна Гончарова. Гості обмінювалися одягом, знайомилися, робили експрес-макіяж та пригощалися смаколиками.

Леся Бартецька: «Раціональний гардероб як борщ: оселедець – хороший інгредієнт, але не скрізь пасує»

Раціональна стилістка, іміджмейкер та персональний шопер Леся Бартецька. Закінчила британську школу іміджу та стилю Colour Me Beautiful, а також отримала диплом психолога. Пояснює, чому мегатрендові речі не можна відкладати дітям та як обирати речі, аби їх стовідсотково носити.

Гардероб, він як борщ: є основні інгредієнти – базові, які завжди мають бути. Є ті, які «добре, що є». У мене так з морквою: інколи можу забути її додати, але борщ від цього не страждає. А є такі складові, без яких страва теж цілком смачна. Аналогічно з гардеробом.

Річ, яка об’єднує стиль і борщ – рецепт. Особливо це актуально раціональному гардеробу. Адже найважливіший інгредієнт у ньому – поєднання речей. Вони всі повинні поєднуватися між собою. Завдяки цьому раціональний гардероб ви носите, речі не чекають у шафі свого «зіркового часу» (взуття – тієї самої сукні, блуза – тієї самої спідниці, а брюки – того самого шарфа).

Перше правило раціонального гардеробу – не купувати забагато речей. Навіть, якщо є можливість купити 4 пари взуття на сезон чи 3 пальто – не варто цього робити. Ви його не встигнете зносити. У кожної людини є певний ліміт речей, які ви встигаєте зносити до того, як хочете від них позбутися. 

Друге правило: якщо вже купувати, то купувати речі правильні, які вписуються в раціональний гардероб. Щоб їх підібрати, варто найперше розуміти свою кольорову гаму. Адже є такі кольори, які ідеально вам підходять, а є такі, в яких виглядаєш, м’яко кажучи, зім’ято. Щоб полегшити процес, можна користуватися «колесом», яке застосовують на практиці стилісти – воно на початковому етапі допомагає поєднувати різні кольори. Коли не знаєш, чи гарно виглядатиме фіолетовий з салатовий – запитай у колеса, чи вони поєднуються.

Безперечно потрібно зважати на свій тип фігури. Якщо у вас «пісочний годинник» і є талія, то її можна і варто підкреслювати. Часто чомусь мої клієнтки бояться це робити. Хоча жінки з іншим типом фігури, особливо прямокутник, дуже стараються, щоб показати те місце, де вона принаймні планувалася. 

З типом фігури трикутник, де зверху багато, а знизу мало, додаємо низ, верх лишаємо без змін. З перевернутим трикутником те саме. З овальним типом фігури не додаємо ніде – основне завдання витягнути силует. Якщо тип фігури «прямокутник», то талію або зовсім не підкреслюємо, або створюємо ілюзію, що є місце, де вона мала бути.

Не купуйте забагато речей. Навіть, якщо є можливість купити 4 пари взуття на сезон чи 3 пальто – не варто цього робити

Також раджу обирати речі, які можуть обслуговувати 2+ сфери життя. Джинси – для прогулянок і для роботи, кеди для відпочинку і для офісу і т.д. Також важливі діяльність, стиль та актуальність.

Актуальність особливо важлива для стильних речей: здебільшого їх носять один, максимум два, сезони. Тому, якщо вже ви купили окуляри якоїсь незвичної форми, зносіть їх за це літо й забудьте. Дуже помилково вважати, що якщо ви в цьому сезоні не зносили, то через 3-5-7 років тренд повернеться і речі знову стануть актуальними.

Річ у тому, що тренди-то повертаються, але вони все одно стають іншими. Кльошні джинси 2020-го – це далеко не ті самі кльошні джинси початку 2000-х, і тим більше не той кльош, який був ще в молодості наших батьків у 1970-х.

Ольга Радіонова: «Друге життя сумки – в мистецтві»

Скульпторка та дизайнерка Ольга Радіонова під час SWAP-party презентувала свою ініціативу #сумканапанно Мисткиня збирає сумки, рюкзаки, куртки та створює з них елементи дизайну – панно з дзеркалами.

У своїх роботах я часто використовую текстиль. Мені подобається поєднання різних текстур. Так навіть заради мистецтва якось порізала свою спідницю – вона підходила за складом тканини. Одного разу життя моєї улюбленої сумки закінчилося і я не знала, як її додати в свої роботи. А потім у певний момент мене осяяло: я ж можу переробити її на панно. І так я дала їй друге життя. Сумку неможливо було вже поремонтувати, зате тепер вона щодня зі мною.

У такий спосіб я зрозуміла, що можу створювати нові речі з додатковою вартістю – замість розкладатися десятиліттями на смітниках – сумки будуть у мистецтві.

Анна Гончарова: «Рота стій! На валики складися – раз, два!»

Екоблогерка Анна Гончарова – мінімалістка. У її гардеробі 30 речей на всі сезони. Розказує, як організувати простір у шафі, аби не стати заручником власних речей.

Для початку потрібно визначитися з мінімумом, який ви носите. Це – не обов’язково 20 чи 30 речей. Це може бути 50 і 150. Головне визначити для себе, скільки ви реально носите. Прослідкуйте за собою 2-3 тижні. Відкладайте ті речі, які ви носили. Це буде ваш мінімум. Усе, що не вдалося дістати, кофтинка, яка дуже красива, але про неї забули – уже не сюди.

Коли ви визначилися зі своїм мінімумом, його потрібно правильно розкласти в шафі. У цьому мета організації простору: жити своїм життям і не залежати від речей. Особисто в мене життя поділяється на кілька сфер: до обіду я мама, граюся в піску, гуляю з дітьми в парку, в обід у мене робочі зустрічі, після обіду можу кататися на самокаті, до карантину ввечері я ходила на прем’єри та преспокази фільми – робила огляди.

Для всіх цих сфер мені потрібен різний одяг. Тому моя мета на початку шляху мінімалізму була швидко знайти речі. Зранку, в обід та ввечері. Не перевертати все верх дном иу шафі, а одягнутися за кілька секунд. Зараз я досягла цього ефекту. Одягаюся менше, ніж за хвилину, при цьому ще 20 секунд підганяю дітей: «Давайте швидше».

Як цього вдалося досягти? Частина тих речей, які довгі або мнуться, висять у шафі на вішачках. Решта – в коробках, складені у валики. В одну коробку в мене вміщається практично весь гардероб – блузи, футболки, брюки й шорти. Ще є коробка зі шкарпетками та білизною. Коробки зручні тим, що в межах однієї коробки може бути трішки хаосу, але зовні, в самій шафі, це буде непомітно.

У цьому мета організації простору: жити своїм життям і не залежати від речей.

Чому корисно одяг скручувати валиками? По-перше, вони красиво стоять як солдатики. Жартую. У такому вигляді одяг менше псується. По-друге, так видно одразу весь гардероб або, наприклад, усі футболки чи шорти. Зникає ризик, що про якусь річ ви забудете, бо не помітили її на початку сезону.

По-третє, коли скручуєте одяг, то встигаєте його роздивитися – і якщо помітили пляму чи розсотану нитку, чи будь-що інше, то оперативно це зможете виправити. У результаті до мінімуму зведеться проблема, коли ви щось виймаєте з шафи одягати, а воно не в формі, ви кидаєте його в пральну машину, швидко підбираєте інший образ і стресуєте.

Мінімалізм змінив не лише мій гардероб, але й життя. Здається парадоксально, але ось ці валики розставили пріоритети в житті, вивільнили гору часу та додали смаку у все, чим я займаюся.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *