Nike, Apple та МТІ – компанії по всьому світу створюють захисні шоломи медикам

Технологічні компанії та університети по всьому світу розробляють спрощені, але ефективні захисні шоломи для медиків. Багато дизайнів з відкритим кодом доступні всім охочим для завантаження. Відтак компанії чи люди, які мають 3D-принтер можуть виготовляти шоломи власноруч, пише Dezeen.

Наприклад, Британська студія архітектури Foster + Partners сконструювала облицювальний щит, який можна швидко виготовити, а потім розібрати, очистити та повторно використати після носіння. Шолом зробили за допомогою лазерного різака. За один день працівники студії виготовили біля 1000 щитів.

Шолом Foster + Partners

“Захист медичних працівників, які зараз на передовій боротьби з коронавірусом, є ключовим. Тому виготовлення шоломів – це очевидний спосіб зробити свій внесок”, – сказав керівник студії Foster + Partners, Грант Брукер.

На іншому континенті дослідники Массачусетського технологічного інституту (МТІ) сконструювали одноразовий щит для обличчя із цільного шматка пластику. Він недорогий, одноразовий і швидко складається під форму голови конкретного медика.

МТІ

“Наша техніка поєднує недорогі матеріали з високошвидкісним виготовленням. Це може задовольнити потребу в лицьових щитах по всій країні”, – прокоментували в МТІ.

Щит HappyShield від Кембриджського та Квінслендського університетів

А бренд спортивного одягу Nike для створення шоломів використав матеріали, які зазвичай входять до складу взуття та одягу, – поліуретанові плівки. Щити можна затягнути шнуром, який зазвичай використовується на предметах одягу Nike. Готові вироби надсилають медикам з лікарень штату Орегон (США).

Шолом Nike

Шведська компанія 3D-друку 3DVerkstan створила дизайн з відкритим кодом для облицювального щита. Ним уже користуються архітектурні студії в США.

Щит 3DVerkstan

Технологічний гігант Apple теж долучився до боротьби з COVID-19. Компанія створила повністю регульований щит для обличчя і розпочала виробництво засобів захисту в США і Китаї. Компанія планує щомісяця виготовляти мільйон шоломів для лікарень США.

Шолом Apple

“Ми розпочали роботу в масштабах усієї компанії, об’єднавши дизайнерів продуктів, інженерії, операційних менеджерів, а також наших постачальників”, – сказав керівник Apple Тім Кук.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *