На роботу як додому: що одягати, коли працюєш 24/7 з власної кімнати

В Україні через пандемію Covid-19 12 березня почався довготривалий карантин. Підприємства або зупинили свою роботу, або перевели всіх працівників в онлайн-формат. Корпоративне спілкування перейшло в інтернет-сервіси – Skype, Zoom, Viber, Facebook, Instagram та інші ресурси. Зросла кількість онлайн-трансляцій та відео-конференцій. Як за допомогою одягу налаштувати себе на роботу та що одягати, аби виглядати в кадрі комфортно й професійно розбиралися зі стилістками Іреною Вінцюк і Оксаною Дудченко.

«Завжди, коли формується будь-який образ, він створюється під конкретне місце. Робота з дому – теж місце. При чому зараз воно набуло нового значення й стало робочим. Тому моя головна порада: в домашніх умовах відмовитися від галстуків, вечірніх суконь і надмірного макіяжу», – радить стилістка Оксана Дудченко.

Ірена Вінцюк наголошує: ми всі чудово розуміємо, що працюємо з дому, тому не потрібно вдавати, ніби ми в офісі – в жакетах чи костюмах. Навіть на відео чи по Skype це виглядатиме дивно. Сукня чи спідниця буде виглядати досить дивно на якомусь конферен-зідзвоні. Усі прекрасно розуміють, що ми працюємо в рамках карантину.

«За останні 2 тижні можна проглянути, в чому співають, дають онлайн-концерти, ведуть репортажі провідні музиканти, блогери, моделі. Це і лідер гурту ColdPlay, і Роббі Вільямс, і гурт Otorvald, Юлія Саніна, Настя Каменських. Загальна тенденція того, в чому ми виходимо в прямий ефір (це не завжди стосується бізнес-комунікацій, але вони теж до цього близькі) – ми спрощуємося. Світ настільки зараз змінюється, що спрощується подача. Роббі Вільямс співає в майці з ліжка три дні поспіль. Юлія Саніна – у звичайній футболці з сорочкою. Настя Каменських – у домашньому халаті. Джамала записує новий сингл, сидячи на коврі», – додає Ірена Вінцюк.

При цьому експерти звертають увагу: ні макіяжу, ні укладок на лідерах думок уже немає. Це – не вилизані фото для соцмереж, це – натуральність. Для чого? Для того, щоб не зміщувати акценти й формувати якусь іншу реальність

Тому найкращий образ для роботи з дому: футболка, зручна сорочка, джинси чи брюки. Легкий макіяж та акуратна зачіска. Гарно наведені губи чи розкішно укладене волосся виглядатиме недоречно. Також можна використовувати туніки, кардигани, накидки. Це буде коректно.

«Найголовніше – не розслаблятися. Інакше дуже швидко можна перетворитися в таку умовну тьотю Зіну з бігудями і в халаті. Як тільки даєш собі слабинку, дуже швидко провалюєшся в цей стан. Тому в жодному разі не рекомендую вдома одягати старі речі. Це, напевно, помилка номер один, яку допускають практично всі. Ось джинси рвані – доношу вдома, футболка з плямкою – доношу вдома і т.д. Ніколи, ні за яких обставин, не можна дозволяти собі носити вдома старі речі», – коментує Ірена Вінцюк.

За словами стилістки, домашній гардероб має бути, безумовно, комфортним, приємним, але в жодному разі не потріпаним. Тобто це можуть бути джинси, які ми вже не хочемо носити в офіс, але вони цілі й без плям.

Для роботи з дому можна окремо придбати «домашню капсулу». Такі шиють «Balcony Garment» (український бренд одягу для дому, сну й відпочинку), «Mashsh» (бренд домашнього одягу Марії Єфросиніної), «Lavender Dreams», «Sleeper», «Everydaysunday» та інші.

Стилісти одностайні в думці: після карантину тренд на натуральність і комфортність в одязі продовжиться.

«Буде запит на речі, приємні до тіла, за якими потрібно менше догляду. Зірки, блогери, моделі пропагуватимуть використання меншої кількості макіяжу. Багато споживачів переоцінить значення одягу в житті. Адже насправді людям не потрібно аж так багато речей», – додає Оксана Дудченко.

Зате може зрости запит на стилістів – клієнти захочуть вчитися поєднувати речі та самостійно створювати образи з мінімальною кількістю одягу.

C-Element Written by:

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *